Zigbee síť

Zigbee
Pokud již máte ve vlastní wifi síti dost zařízení a nechcete tuto síť již více zatěžovat, nebo máte malý dosah wifi sítě nebo je potřeba regulaci v domácnosti oddělit od stávající wifi sítě, pak je Zigbee ideální alternativou. Tato technologie vytváří síť z brány(koordinátor) Zigbee a jednotlivých produktů Zigbee. Jednotlivá zařízení, ktrá jsou napájeny 230 V AC komunikují i mezi sebou a rozšiřují tak dosah sítě.

Jak Zigbee funguje?
Zigbee je jedním z nejpoužívanějších bezdrátových protokolů ve světě chytré domácnosti. Od verze Zigbee 3.0 jsou vzájemně kompatibilní i produkty Zigbee různých značek. Zigbee Smart Home se obvykle skládá ze sítě mezi Zigbee bránou a jednotlivými Zigbee produkty. Jednotlivé komponenty jsou nejen připojeny k bráně Zigbee, ale také spolu komunikují. Vzniká tak tzv. mesh síť, která zvyšuje dosah.

 Jak bezpečné je Zigbee?
Komunikace v systému Zigbee Smart Home je šifrována na bázi AES-128.

Jaký je dosah Zigbee?
Produkty Zigbee vysílají na frekvenci 2,4 Ghz stejně jako mnohé sítě WLAN. Dosah mezi dvěma jednotlivými produkty je proto srovnatelný s dosahem standardní sítě WLAN - v závislosti na stavebních podmínkách vašeho domu. Protože však všechny prvky Zigbee Smart Home komunikují mezi sebou v rámci sítě mesh, dosah se s každým nainstalovaným zařízením zvyšuje.

Jaké jsou výhody Zigbee?
Zigbee se v oblasti chytrých domácností spolehlivě používá již řadu let. Známí výrobci, jako je Bosch, Philips Hue nebo Osram, se spoléhají na standard Zigbee Smart Home a zajišťují tak velký výběr produktů, které lze díky Zigbee 3.0 vzájemně kombinovat, aniž by bylo nutné používat pro každou značku samostatnou aplikaci nebo bránu. Díky síti mesh probíhá komunikace bez rušení na velké vzdálenosti a umožňuje pohodlné používání v celém bytě nebo domě. Vzhledem k nízké spotřebě energie jsou produkty Zigbee velmi nenáročné na údržbu. Senzory například vydrží roky bez nutnosti výměny baterie. Centrální brána Zigbee umožňuje také snadný vzdálený přístup, což dále zvyšuje pohodlí chytré domácnosti Zigbee.

Přehled výhod chytrých zásuvek:
 - dlouhý dosah
 - nízká spotřeba energie
 - vysoká kompatibilita


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Je to OK.
Nesouhlasím