Fotovoltaika

Fotovoltaika - jsem rád, že se stala trendem dnešní doby a že je více a více využívána jako zdroj energie ze slunečního záření. Stavba solárních elektráren je v současnosti populárním odvětvím a pro nezasvěceného zájemce mohou být na různých webech uvedeny spousta chybných a neúplných informací, které ho mohou odradit od zájmu o výrobu energie z čistého zdroje energie - slunečního záření - což je velká škoda.

První fotovoltaickou elektrárnu jsem realizoval již v roce 2014, kdy jsem 12 panelů koupených v bazaru zapojil přes pojistkový odpínač přímo do 200 litrového bojleru s spirálou. Návratnost v té době jsme spočítali na 6 let. Voda v bojleru byla vyhřátá od půlky dubna až do konce října. Během roku jsem k tomu dal trochu elektroniky pro lepší využití panelů při oblačnosti. Od té doby jsem fanoušek této technologie a propaguji ji všude, kde to jde. Na základě mnoha dotazů od lidí jsem se rozhodl díky svým zkušenostem a znalostem šířit osvětu o fotovoltaické elektrárně dále a začít v tomto oboru podnikat více. Myslím si, že i malá elektrárna s jedním či dvěma panely je užitečná a pomůže snižovat náklady na energie a šetřit naše životní prostředí. Pokud doma máte jakékoliv zařízení, které stabilně odebírá elektřinu, není nic jednoduššího, než toto zařízení začít napájet energií ze slunce.

Jakmile to jednou vyzkoušíte, propadnete tomu. Postavení malé či velké fotovoltaické elektrárny sice stojí peníze, ale poté funguje 20 až 40 let bez dalších investic. Stavbu fotovoltaické elektrárny lze realizovat svépomocí či s pomocí odborníků. Pokud jste zruční, máte chuť se učit novým věcem a chcete ušetřit i peníze, tak je to pro Vás ta správná výzva. Oslovte mě a já Vám pomohu vybrat tu správnou variantu pro Vaše řešení aby byl výkon a cena Vaší budoucí elektrárny optimální. Pomohu se zapojením, montáží. V případě elektrárny zapojené paralerně ke stávající síti Vám pomohu i s potřebnýmí dokumenty.

Pokud se nebojite vyplnit dva až tři formuláře, a zakoupíte komponenty, které jsou vedeny v databázi NZÚ, může být dotace, která se dnes využívá ke zvýšení příjmu větších firem, být Vaší dotací za pořízení fotovoltaické elektrárny a výrazně tím snížit výši investice. 

Na ohřev vody FV panely je možné čerpat dotaci z programu Nová Zelená Úsporám až 45 000 Kč.

Na pořízení fotovoltaické elektrárny do 10 kW můžete čerpat dotaci až do výše 205 000 Kč. 

 
 

 

.


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Je to OK.
Nesouhlasím