Home Assistant

Proč Home Assistant? Dnes je mnoho výrobců chytrých zažízení, každý své výrobky dáva na své komunikační brány a data se odesílají někam na cloud. Pokud se Vám líbí výrobek od jiného výrobce než máte zrovna doma již instalovaný, většinou do systému nejde připojit a je nutné hledat alternativy. Pokud přestane jít internet z důvodu výpadku  či poruchy, poté začnou problémy i s automatizací či podmínkami ve vašech zařízení..

Home Assistant je řešení, které umí spojit většinu výrobců do jednoho celku a to u vás na počítači, serveru, nebo zvlášť pořízeném minipočítači pro tento program.. Data poté není potřeba nikam odesílat, vše funguje v lokální síti bez internetu a jste schopni ovládat zařízení více výrobců jednou aplikací.

Home Assistant - automatizace domácnosti s otevřeným zdrojovým kódem, u které je na prvním místě místní kontrola a soukromí. Poháněn celosvětovou komunitou kutilů a nadšenců. Ideální pro provoz na místním serveru bez odesílání dat na čínské či jiné servery na cloudu. 

V průběhu let se v domácnosti objevuje stále více zařízení. Jedno se stará o světlo, jiné přehrává hudbu, další reguluje vytápění, ovládá vstup do domu nebo měří kvalitu vzduchu. Vždy je to více výrobců, které mezi sebou bohužel nekomunikují. Často ani není možné je řídit společně - natož programovat procesy, do nichž jsou zapojeny všechny systémy. 

Proto existuje software, jako je Home Assistant. Tento bezplatný program s otevřeným zdrojovým kódem si bere pod svá křídla nainstalovaná zařízení. Propojuje je a automatizuje, jako by všechny patřily do stejného systému. K vytváření jednoduchých automatizací nejsou potřeba žádné programátorské dovednosti a po vyzkoušení pár automatizací se nové naučíte vytvářet poměrně rychle. Jedná o projekt, který si můžete udělat sami ale vyžaduje školení a čas. Začátek a první konfigurace jsou časově trochu náročné, po seznámení a vytvoření pár automatizací či připojení zjistíte že je to na ovládaní intuitivní aplikace.


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Je to OK.
Nesouhlasím